zadzwoń do nas: 12 412 0447 | tel.kom.: 609 777 999 | 31-523 Kraków, ul. Moniuszki 19
„Zyski są siłą napędową gospodarki rynkowej.
Im większe są zyski tym lepiej zaspokajane są potrzeby klientów."

Dlaczego nasza kancelaria podatkowa to wybór najlepszy?

W prostych słowach – bo z naszym biurem zaoszczędzisz na podatkach i składkach. A dodatkowo zaoszczędzisz swój czas oraz nerwy z walką z zawiłościami podatkowymi. Niezależnie, czy dopiero otwierasz firmę, czy prowadzisz już działalność gospodarczą współpracuj z najlepszymi. Nasze biuro rachunkowe wie na jakich zasadach najkorzystniej się rozliczać, jak zmniejszyć koszty w firmie, jak cenny jest czas, abyś mógł go przeznaczyć na rozwój własnej działalności. Zadbamy o to, abyś nie musiał odwiedzać urzędów skarbowych, ZUS-u, sądu oraz innych instytucji, w których czekają cię zazwyczaj długie kolejki i zazwyczaj niemili urzędnicy. Zapewnimy Ci rzetelne prowadzenie księgowości, pomoc w założeniu i prowadzeniu firmy oraz pomoc prawną. Siedziba naszego biura mieści się w Krakowie, w dogodnej lokalizacji co znacznie ułatwia współpracę na linii biuro księgowe – Twoja firma. Sami również odbieramy dokumenty od klientów.

Z korzyścią dla Twojego budżetu. Czyli bezpieczne i rzetelne biuro rachunkowe.

Jak odnaleźć się w gąszczu zawiłości podatkowych i nie popaść przy tym w kłopoty i konflikt w urzędem skarbowym? Wciąż nowe, często niejasne i często zmieniające się przepisy prawnopodatkowe spędzają nam sen z powiek. Nadmiar codziennych obowiązków, brak czasu i aktualnej wiedzy z dziedziny prawa i podatków nie ułatwiają zadania. Na szczęście zamiast zatrudniać sztab księgowo-kadrowy, można wynająć zewnętrzną kancelarię podatkową, która kompleksowo i profesjonalnie okiełzna całe podatkowe zamieszanie. To optymalne rozwiązanie a przede wszystkim rozwiązanie, które, które pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z usług takiej zewnętrznej firmy można skorzystać według potrzeb lub podjąć stałą współpracę. Nic dziwnego, że wielu właścicieli przedsiębiorstw, którzy sami zamierzali rozliczać się ze skarbówką i ZUS-em, zleca te działania profesjonalistom. Proste? Nie do końca. Pojawia się bowiem pytanie o wybór biura, które rzetelnie wykona swoją pracę i w myśl słów: „moja księgowa się nie myli – chyba, że chodzi o podatki”  – nie wpędzi nas w kłopoty.

Od właściwego wyboru biura księgowego bardzo dużo zależy a przede wszystkim prawidłowe rozliczenia z urzędem skarbowym. Ewentualny błąd w takich rozliczeniach może mieć fatalne skutki dla firmy. Dodatkowo jeżeli biuro rachunkowe działa profesjonalnie to klient płaci właściwe podatki zgodne z prawem i nie są one aż tak wysokie!

Jak uniknąć kosztownych pomyłek…

Trafny wybór biura rachunkowego może sprawić nie małe wyzwanie. Spowodowane jest to naturalnie dużą ich ilością  – niestety część z nich nie potrafi zapewnić dobrej jakości usług. Należy zwrócić uwagę, iż oszczędność na  podatku może być dużo wyższa od pozornej oszczędności na opłacie za działalność biura rachunkowego.

Istotną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest to, czy biuro ma certyfikat księgowy Ministra Finansów. Powinniśmy też uzyskać wiedzę na temat tego, które z interesujących nas biur rachunkowych posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Są to dokumenty obowiązkowe – ich brak oznacza, że biuro działa niezgodnie z prawem i w razie wyrządzenia szkody nie będziemy mieli gwarancji, że nasze interesy będą zabezpieczone. Jest to ważne, gdyż wiemy, że nie powierzamy spraw naszych finansów przypadkowej osobie.

Jednak to nie wystarczy, gdyż wiele biur rachunkowych posiada uprawnienia, lecz nie mają przygotowania merytorycznego, zaniżają ceny usług a księgi prowadzą nieterminowo, niedokładnie co nie jest bezpieczne dla działalności. Często zmieniające się przepisy podatkowe powodują konieczność bezustannego szkolenia pracowników lub, nisko opłacane biura nie stać na to, gdyż takie szkolenia, programy czy prasa są kosztowne. Wniosek:  lepiej opłacone biuro równa się dużo niższy podatek i wyższa jakość usług.

Spora część kancelarii podatkowych jest nastawiona niestety na ilość, nie na jakość. Podpisują umowy z taką ilością firm, których nie są w stanie obsłużyć na odpowiednim poziomie. Pracują szybko, niedokładnie, nie zastanawiają się nad problemami, nie mają czasu na ponowne sprawdzenie zaksięgowanych dokumentów. Konsekwencją tego może być źle wyliczony podatek lub deklaracja wysłana z opóźnieniem. Ważne jest to, żeby kancelaria podatkowa umiała zaksięgować wszystkie koszty a nie tylko ich część z uwagi na nieznajomość przepisów podatkowych. Najtańsza oferta usług księgowych, nie musi oznaczać oszczędności a może oznaczać kłopoty.

Nasz zespół tworzą wysokiej klasy profesjonaliści z zakresu rachunkowości zarządczej i doradztwa podatkowego. Są to osoby z ogromnym doświadczeniem praktycznym, których wiedza rozwijana jest przez liczne, bieżące szkolenia z zakresu nowego prawa podatkowego. Dajemy gwarancję na to, że nasze porady i obsługa jest na najwyższym poziomie!

 

Copyright © 2015 Economic Consulting
zadzwoń do nas: 12 412 0447 | tel.kom.: 609 777 999 | 31-523 Kraków, ul. Moniuszki 19


Kancelaria Economic